Re: цензії
- 31.05.2026|Надія ПознякВивільнення пам´яті
- 31.05.2026|Ігор ЧорнийКоли жінці нудно
- 30.05.2026|Віктор Палинський«Війна у лісовій пісні»
- 30.05.2026|Ігор ЗіньчукНова книга поезій Ліни Костенко «Вітер з Марса» – застереження для людства
- 29.05.2026|Василь КузанБезгрішні тексти
- 25.05.2026|Дана ПінчевськаАнімізм як форма поезії, або Дещо про практичні дослідження магії
- 23.05.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХитрості недостатньо
- 23.05.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівБог любові – тут, на землі
- 10.05.2026|Ігор ПавлюкТиша, що звучить: книга життя Віктора Палинського
- 08.05.2026|Ігор ПавлюкТрава на мінному полі під крилом Жайворона
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Re:цензії
Валентин Бердт: Книги для читання обираю за настроєм, станом, потребою душі
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник Валентин Бердт.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження?
- Осінь для мене – час густої, щемкої ностальгії. О цій порі хочеться взяти до рук твір, який перекине хиткий місточок у минуле, з яким пов’язані приємні спогади. Тому полюбляю читати Костянтина Паустовського, зокрема роман «Романтики», а ще – Степана Васильченка «Осінні новели» та оповідання. А нинішнього вересня додав ще й Олексу Гуреїва: романи «Друзі не зраджують» та «За снігами білими». Валентина Тарнавського «Міські мотиви». Мінорна, талановито написана проза імпонує осіннім думкам та настроям, урівноважує.
З прочитаного недавно – Марія Парр «Вафельне серце». Як на мене, то є чудова річ. Після якої захотілося перечитати «Кульбабове вино» Рея Бредбері. Сподобалися «Миколчині історії» Марини Павленко.
- Як обираєте книжки для читання?
- Книги для читання обираю за настроєм, за станом, за потребою душі. Читання – це завжди свято роздумів, вражень, підтвердження власних думок та переживань. А щоб свято вдалося, звісно, що про це слід подбати завчасно. Я намагаюсь дбати, якщо дозволяють кошти. Щоправда букрідер цю справу суттєво полегшує. Але паперовий варіант приваблює більше.
- Що можете порадити для читання іншим?
- Важко дати пораду, не знаючи уподобань, літературних смаків. Тому порадив би просто більше читати й залучати до цього дітей. Немає коштів на книги? Дякувати Богові, у нас ще вціліли бібліотеки і, здається, їхні фонди сяк-так поповнюються видавничими новинками.
Додаткові матеріали
- Микола Хомич: «Зі скандинавських саг про нашу історію можна дізнатися більше, аніж з власних першоджерел»
- Сашко Дерманський: «Проза Шевчука — література світового рівня»
- Олег Андрос: «Читав «Анархія працює» Пітера Гелдерлооса – самвидавну книгу з теорії та практики анархістського устрою»
- Лілія Мусіхіна: Деякі книги неможливо «ковтати», ними варто смакувати, як дорогим вистояним вином
- Павло Коробчук: «Якщо цураєшся сучасної літератури, то цурайся і звужених джинсів, і кросівок»
- Мирослав Лаюк: «Треба шукати нову поезію в нас під носом, причому десь тут — на розі Сковороди і Волоської»
- Олена Мовчан: Мені дуже пощастило, бо «робоче» читання у мене майже завжди збігається з читанням «для душі»
- Дмитро Кузьменко: «Із дитячої літератури дуже рекомендую книжки Джаклін Вілсон»
- Сергій Жадан: Раджу «Квіти Содому» Ульяненка
- Степан Процюк: Пережив душевне потрясіння, читаючи «Голем» Густава Майрінка
- Галина Вдовиченко: «Маю блокнот, у який записую назви книжок – рекомендації людей, до думки яких прислухаюсь»
- Лариса Денисенко: «Коли поезія відлунює почуттями, вона, на мій погляд, гарна»
- Сергій Тарадайко: Читайте лише те, що не можна читати під час їжі або у метро
- Юлія Юліна: У виборі книжок, як і в музиці та кіно, важко давати поради
- Дмитро Дроздовський: «Критик мусить жити на планеті «Текстуальність»
- Анна Багряна: «Влітку читається багато»
- Богдана Костюк: «Перечитую Стівена Кінга в оригіналі»
- Юрій Андрухович: Роман «Світло згасло в Країні Див» дуже кайфовий
- Ірина Соловей: Найбільшим моїм літературним захопленням наразі є книга британського автора ДіБіСі П´єра «Світло згасло в країні див»
Коментарі
Останні події
- 31.05.2026|06:35Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
- 31.05.2026|06:21Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
- 30.05.2026|15:00Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
- 29.05.2026|07:54Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
- 29.05.2026|07:50«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
- 25.05.2026|17:00Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
- 23.05.2026|04:17Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
- 23.05.2026|04:11Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
- 21.05.2026|13:07В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- 21.05.2026|13:04«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
